DALIŞ TURU

Dalış turumuzla ilgili günlük programımız aşağıda olduğu gibi planlanmaktadır ;

08:00   :           Antalya’dan transferlerimizin başlaması

08:30   :           Beldibi ve Tekirova’dan transferlerin başlaması

09:30   :           Kemer Yat Limanına varış ve dalış teknemizde gerekli kayıtlar ve bilgilendirmeler.

10:00   :           Dalış teknesinin limandan 18 dakika  mesafede ki Kiriş Akvaryum Koyu’na hareket etmesiyle birlikte

dalış yapacak konuklarımıza günlük dalış ve tur programı hakkında bilgi verilmesi

10:18   :           Teknenin Kiriş Akvaryum Koyu’na varışı itibarıyla Dalış Eğitmenleri tarafından konuklarımıza, kendi

dillerinde, dalış esnasında bilmeleri ve uygulamaları gereken dalış kuralları hakkında eğitim verilmesi.

Temel eğitimin ardından en fazla 5’erli gruplar halinde dalışlara koyun en sığ yerinden başlanmasıyla birlikte birinci dalışların yapılması. Her grupta en az 1 Eğitmen ve 1 Rehber Balıkadam dalgıçlara eşlik etmektedir.

Dalışlar esnasında sualtı Fotoğraf ve Video çekimleri istenmesi halinde yapılmaktadır.

10:45   :           Dalışların başlaması.

13:00   :           Öğle yemeği (3 çeşit salata, spagetti, pilav ve balık)

14:15   :           İkinci dalışlar için Kiriş Mağara Koyuna varış ve burada 2. dalışların yapılması

17:00   :           Dalışların tamamlanmasıyla Kemer Yat Limanı’na doğru hareket edilmesi Dönüş yolunda dalış yapan

konuklarımıza almaya hak kazandıkları sertifikaları tören eşliğinde takdim edilmesi.

17:20   :           Kemer Yat Limanı’na varışa müteakiben veda konuşmasının yapılması

17:30   :           Servis araçlarına binilip Kemer Yat Limanı’ndan hareket edilmesi

NOT    :           Dalış yapmayan misafirlerimiz de tüm dalış turu süresince yüzme, şnorkel yapma güneşlenme gibi aktivitelere katılarak bu şekilde güzel bir gün geçirerek dinlenme imkanına sahiptirler. Yemek, tekne yakıtı, duşta kullanılan temiz su ve sigorta fiyata dahildir. Her gün iki farklı dalış yerinde 1 sabah ve 1 öğleden sonra olmak üzere 2 dalış uygulaması yapılmaktadır.

Acemi (Beginner) Dalgıçları: Sabah yapılacak olan dalışımızda; acemi dalgıçlar brifing alıp eğitmenlerle beraber dalış uygulamasına katılırlar. Dalış yapacak olan acemi misafirlerimiz en fazla 5 m derinliğe, en az 20-25 dakika süre ile daldırılırlar. Yemek molasından sonra aynı uygulama farklı bir dalış bölgesinde tekrarlanır.

Tecrübeli (Diver) Dalgıçlar: Tecrübeli dalgıçlar acemi dalgıç programında olduğu gibi 2 ayrı bölgede bir sabah birde öğleden sonra olmak şartıyla 2 kere dalış yaparlar.4  tecrübeli dalgıca 1 eğitmen dalgıç eşlik ederek dalış gerçekleştirilir.  En fazla  dalış derinliği 30 m dir. Dalış derinliği ve planlaması dalgıçların tecrübesine göre düzenlenir. Dalış 50 bar hava ile bitecek şekilde planlanır.

Scuba Diving 85 TL.

Kemer su altıylada çok güzel !!!

Hizmet ve emniyet  vazgeçilmez iki unsurumuzdur. Bu bağlamda sizleri Kemer’de su altı ile buluşturmayı amaçlıyoruz.Kemer, değişken kıyı yapısı, antik çağlardan amforaları, gemi batıkları, resif ve mağaraları ile Akdeniz Bölgesi’nde Antalya’nın güneyindeki en önemli dalış merkezlerinden biridir.Türkiye’de en fazla Mavi Bayrak Antalya’da ve en önemlisi Kemer’de bulunmaktadır. Kemer bölgesi berrak turkuaz rengi denizi, flora ve faunası ve birçoğuna sadece denizden tekneyle ulaşılabilen koylarıyla mükemmel bir dalış ve yat turizmi imkanları sunmaktadır.Zengin bir Akdeniz canlı topluluğuna sahip olan Kemer’de aynı zamanda Kızıldeniz’e ait balık türlerine de rastlanmaktadır.Su sıcaklığı Ocak ayı için 19 derece Ağustos ayında ise 30 derece’dirKemer Bölgesi deyince akla Beldibi-Tekirova arasında kalan, Göynük, Kemer, Kiriş ve Çamyuva’yı da kapsayan tüm beldeler gelir ki dalış merkezimiz Kemer’de konuşlanmıştır. Dalış merkezimiz 15 Nisan-30 Kasım tarihleri arasında Kemer Bölgesini su altından da tanıtmak için hizmetinizdedir.Kemer Marina açıklarında 31 metre derinlikte bulunan PARİS Batığı, bölgedeki en önemli dalış merkezlerinden biridir.Bölgenin zengin bir dalış noktası olan ÜÇ ADALAR’da iri Vatozlara, Müren balıklarına, Karavidalara, yılın belirli zamanlarında Orkinos sürülerine, Barakuda sürülerine ve hatta nesli tükenmekte olan Akdeniz Fokları’na da rastlanmaktadır.